Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 20.03.2018, 10:10

Сайт Попельниківської школи

Меню сайту
Ваша думка?
Яка на Вашу думку функція навчально-виховного процесу важливіша?
Всего ответов: 27
TV + FM
Програма телепередач
Програма телепередач

Online TV
Онлайн телебачення

Online радіо FM
Слухати радіо онлайн

Радіо Забава
українське веб-радіо
Радіо Забава
Встановити плагін
Спілкування
Відправити SMS

Україна

Росія

СМС СМС СМС

Всі камери космосу
Тут можна переглянути фотографії Сонця, отримані апаратом для спостережень за світилом SOHO, кількагодинної давності.
Все веб-камеры Космоса
Google
Перекладач від Google

Пошук веб-сайтів, створених іншими мовами
Yandex
Яндекс.Краски

Малюй на Яндексі

Свята України
Праздники Украины
Телефони області
http://biz.if.ua/
Ваша IP адреса
Головна » 2013 » Вересень » 18 » Нова лампа
Нова лампа
00:00
Нова лампа   Вже нові технології досягнули самих віддалених міст і сіл України. Мова про LED (світлодіодне) освітлення. Технологія вже давно відома, проте стримувала масове впровадження її ціна. Є така цікава країна, як Китай, там швидко впроваджують нові технології, інколи дещо за рахунок втрати якості. Проте досить лірики...

Я придбав на інтернет аукціоні aukro.ua світлодіод потужністю 10 Вт і спеціально для нього блок живлення - стабілізатор струму, ще його називають модним словом драйвер. Якщо добре пошукати то це можна знайти за 30 грн., за які ми маємо тільки дві деталі конструктора. Пошукавши у неробочих, але не викинутих деталях від ПК, я знайшов масивний радіатор від процесора - кулера і за 2 години змайстрував лампу (див. фото). Виглядає дуже страшно, але можна включити фантазію і домайструвати абажур. Орієнтовно за таку суму можна купити люмінесцентну енергозберігаючу лампу, яка споживає  електроенергії  у 5 разів менше, як звичайна лампа розжарювання. Нова лампа споживає 10 Вт, а світловіддача як у 80 – 100 Вт традиційної лампочки ілліча (суб’єктивно – «на око», виміряти немає чим і трохи складно). Економія електроенергії у 8-10 разів. 

Драйвер + 2шт. LED Чим же цікава нова технологія?
1) Енергоефективність.
Економія до 90% у порівнянні з традиційними і 50% у порівнянні із енергозберігаючими люмінесцентними лампами.

2) Набагато більший термін служби.
В теорії, якщо правильно живити світлодіод, то така лампа може працювати 5 і більше років. Саме тому я зацікавився LED освітленням. У гонитві за прибутками виробники енергозберігаючих люмінесцентних ламп (і любові простого люду до дешевих речей) сильно здешевлюють і спрощують їх. В результаті купуємо неякісну лампу за 25-35 грн. – і дуже добре коли вона відпрацює хоча б 1 рік.

Із терміном служби LED є деякі нюанси. Згідно техдокументації компанії CREE, світового лідера у виготовленні потужних світлодіодів, «життя» (кількість годин роботи пристрою до виходу з ладу) сильно залежить від сили струму, яким живити світлодіод. У цілях реклами виробники маркують світлодіоди за максимальною потужністю. Я точно не пам’ятаю цифри, але зміст приблизно такий: при 100% навантаженні світлодіод буде безперервно працювати 1 рік. При зменшенні струмі до 85% від максимуму – 3 роки, при 75% – 5 років (безперервно!), або близько 20 років в реальних умовах.

В майбутньому виробники потужних світлодіодів будуть вдосконалювати енергоефективність і світловіддачу, вона складає число – кількість люменів світла на 1 Вт спожитої електроенергії. В даному випадку це число близько 100 Лм/Вт. Недоліком придбаного світлодіода є висока тепловіддача, сильно нагрівається, саме тому потрібен потужний радіатор. При високій температурі пристрою падає світловіддача і зменшується термін служби. І саме головне енергоефективність також, бо суттєва частка електроенергії перетворюється на тепло. Я не зміг зменшити струм драйвера, але підключив 2 світлодіоди паралельно, кожен з них споживає вдвічі менше струму (див. фото лампи). Плюси: виділення тепла зменшилось у рази і охолодження здійснюється природною вентиляцією, термін служби також збільшився в рази. Мінуси: світловіддача зменшилась, вони не «світять» в 2 рази більше, але візуально більше як один світлодіод, економічно затратніше - дорожче.

LED стрічки Щоб не ускладнювати собі і без того складне життя, можна придбати клейкі світлодіодні стрічки і забути про проблему відведення тепла від потужних світлодіодів. Монтаж такої стрічки елементарний, підпаяти, зберігаючи полярність «+/-» блок живлення на 12 вольт і приклеїти стрічку в необхідному місці, можна справитись за 15 хвилин.

3) Монохроматичний спектр світла.
Нові потужні світлодіоди випромінюють світло синього і ультрафіолетового спектру. Таке світло є вузького спектру, тільки в певному діапазоні ел.магн. хвиль. Щоб вони випромінювали «біле світло» їх покривають спеціальним люмінофором, який зміщує спектр. Але зробити справжній білий природній колір (широкий спектр) виробники не можуть. Cвітло характеризують за температурою кольору у кельвінах, тому умовно «білий» колір поділяють на: теплий (2700-3000 К), холодний (4000-6500 К) і нейтральний (3500 К). Для справедливості треба сказати, що стара лампа розжарювання наближається до природного сонячного світла, вона випромінює у широкому спектрі. Любителям почитати на ніч книжку рекомендують лампу із спіралькою.
Серйозних наукових досліджень по впливу монохроматичного світла на людину (очі) немає. Навіть є практика лікування органів зору за допомогою світлодіодного монохроматичного світла. Але робити експерименти над собою немає бажання, бо Всевишній дав нам Сонце і так має бути і крапка. Є вихід із цієї ситуації. Взяти декілька діодів різної кольорової температури і розмістити їх в одній лампі, спектр світла стає набагато приємнішим. Так я зробив із світлодіодними стрічками.

4) Напрямлений світловий потік.
Розкрив, тілесний кут, основного потоку світла в більшості світлодіодів 120°. Прикрутити таку лампу до стелі ми маємо напрямлений потік світла вниз. У звичайної і люмінесцентної ламп потік світла точковий і напрямлений у всі сторони, тому для спрямовування, фокусування і відбивання потоку світла  у необхідному напрямку необхідно використовувати додаткові конструкції, що приводить до невеликих втрат. Спрямованість потоку не є перевагою або недоліком, а лише конструктивною характеристикою потужних світлодіодів.

Я впевнений, що років через п’ять світлодіодне освітлення майже повністю витіснить старі технології. Велика перевага у використанні світлодіодів у автомобілях, продовження служби акумуляторної батареї. У вуличному освітленні можна LED поєднувати із світло- і вітро- генераторами. Ще не всюди люди в побуті використовують енергозберігаючі люмінесцентні лампи, тому не варто переходити на вже застарілу технологію, а використовувати передову. Економічний ефект від повсякденного використання нової технології освітлення вражаючий і відповідно ми збережемо довкілля, зменшимо викиди двоокису вуглецю в атмосферу і т.д. В розвинутих країнах світу енергозберігаючим технологіям надаються державна допомога, зменшується податкове навантаження, стимулюючи тим самим розвиток таких технологій. Паскудно, що не в нас. Спробуйте отримати техдокументацію в місцевому РЕМі на встановлення вітрової електростанції і двохстороннього електролічильника, який може направляти і враховувати струм у зворотньому напрямку – від Вас у електромережу. Ви почуєте на свою адресу багато «нових» слів. Все що вони можуть, то підключити Вам дві фази замість однієї (випадково). Тут треба оберігати електроприлади Вашого дому, але це тема зовсім іншої статті. 

На даний час нас розучують думати і ми котимось до споживацького суспільства, яке мало турбується про майбутнє своїх дітей і майбутнє планети. Можна купити готову LED лампу і користуватись. І тут є підводні камені. Якісна лампа коштує 100-150 грн., а нам в більшості пропонують дешевші 20-60 грн. З дитинства у мене залишилась звичка все розбирати. Я вже купив і користувався декількома такими дешевими лампами різних конструкцій, жодна з них не відпрацювала більше як півроку. Розібравши їх, я знаходив дешеву електронну схему для живлення світлодіодів, яку драйвером назвати не можна, відповідно і результат. Споживачеві я раджу питати у продавців про реальну гарантію на LED лампи, хто виробник, які умови гарантії і на скільки років, що робити у разі гарантійного випадку і т.д., гарантія на якісну LED лампу повинна складати, як мінімум 3-5 років. Повірте мені, у недобросовісного продавця зразу відпаде бажання з Вами спілкуватись.

І ще одна звичка у мене, але набута із життєвого досвіду, я мало кому вірю. Теорія це добре, але практика корисніше. Час вводу в експлуатацію моєї лампи – 11 вересня 2013 року, побачимо скільки пропрацює…

Якщо Вас цікавить, задавайте питання в коментах до статті, що знаю підкажу. Можна просто обговорити, заперечити.
І.Конюк
Переглядів: 1055 | Додав: IgorOK | Теги: світлодіод, енергозберігаюча, лампа, нова лампа, LED | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 3
0
3  
Минуло 1,5 року, лампа ще працює. Правда через рік перегорів драйвер, був низької якості, замінив на дорожчий 2$. Побачимо, скільки пропрацюэ.
Економія складає 10Вт*4год*500днів = 20 кВт * 0,5грн = 10грн. в порівнянні із економками, але їх вже 2-3 рази потрібно було б заміни.
У порівняні із лампами розжарювання економія
90Вт*4год*500днів = 180 кВт * 0,5грн = 90грн.

2  
Залежність терміну служби світлодіоду від температури кристалу
http://leds.com.ua/blog....rezhima

1  
Мало що зрозуміла з прочитаного (у фізиці я - повний нуль), але ...ще працює. Дуже надіюся що так. Будемо замовниками товару. Добро?...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Каталоги-рейтинги
Рейтинг сайтів прикарпаття
Укр. рейтинг TOP.TOPUA.NET

Календар новин
«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друзі сайту
Збур'ївська ЗОШ
Симонівська ЗОШ
Школа №2 м.Стрия
Сайт міста Снятин
Розв'язуємо задачі разом!
Педагогіка
Методична допомога з географії
Єлизаветівська СЗШ
Димерська ЗОШ
Сайт містечка Заболотів

Освітній портал
Сайт вчителя фізики Максим'юк Алли Георгіївни
Про школу 7 міста Хмельницький
 Борцівський клуб Ластівка

Побірська школа

КЛАСна компанія

 Сайт села Джурів

Сайт Варвинської ЗОШ

Я - Вихователь!

Кіровська загальноосвітня школа I-III ступенів № 2

Середня загальноосвітня школа №73 м.Львова

Учитель географії

www.rbdut.com.ua

Офіційний сайт БК

Щоденник.ua - шкільна соціальна мережа

Детский день рождения

Образовательный проект ИНТЕРШКОЛА

Сайт літературно-художнього журналу «Дніпро»

PressUA.com - свіжа преса он-лайн

Селятинська ЗОШ-інтернат

Старосалтівська ЗШ
Пошук по сайту
Погода
Хмарка фото
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
mykolailyk6
Карта відвідування
Locations of visitors to this page
Наша кнопка
 Сайт Попельниківської школи.

Код кнопки:


WoWeb.ru - портал для веб-мастера МамаТато ДНЗ "Весела Абетка" - Для дітей України Від свята до свята! Наше Місто - IF.UA Малеча - ресурс для сучасних батьків Страна ЛИМПОПО - портал для родителей: статьи, новости, ссылки. Детские магазины в Киеве. kazka.in.ua - Українська казка Button_NF.gif Крамниця Баби Куці Умніки - розвиваюча іграшка. Детский портал 4Kids Антивірус для дітей Грані-Т Читанка - дістань книжку з антресолей Ангелятко та Ангеляткова наука

Сайт створений з метою освіти та інформаційної підтримки навчально-виховного процесу
Copyright Ivan Ivanchuk © 2018